Wstyd przed siłownią – jak go pokonać?

Niektórzy naprawdę chcieliby ćwiczyć na siłowni, ale nie są w stanie tego zrobić, bo… po prostu się tego boją. A mówiąc dokładniej – po prostu się wstydzą. Obawiają się, że gdy już znajdą się w samym centrum pola bitwy, oczy wszystkich pozostałych ćwiczących zostaną zwrócone na nich, a każdy będzie tylko czekać na to, by wytknąć im jakiś błąd czy niepoprawną technikę lub co gorsza ich wyśmiać. Wiele osób ma właśnie tego rodzaju obawy. Nie są one wcale wyjątkiem, jednakże już jeden trening personalny pozwala je pokonać. Jeżeli ktoś naprawdę ewidentnie boi się tego, że zostanie na siłowni wyśmiany czy jakkolwiek inaczej skrytykowany, to za pierwszym razem powinien wybrać się na nią z kimś zaufanym, aby dzięki tej osobie poczuć się nieco pewniej i bezpieczniej. Nie musi to być zresztą nikt bliski. Nie każdy ma w twoim bliskim otoczeniu jakieś przyjaciela czy przyjaciółkę, by udać się z taką osobą na siłownię i wspólnie z nią poćwiczyć. Bardzo dobre wsparcie zapewni osobom początkującym każdy bardziej doświadczony trener personalny. Dzięki niemu ta wstępna wizyta na siłowni na pewno nie okaże się aż taka straszna, jak to człowiek wyobrażał sobie w swojej głowie.

Bo te wszystkie obawy są jednak zupełnie bezpodstawne. Niektórzy ludzie mają prawdziwą tendencję do wymyślania i przeżywania w głowie wszystkich najgorszych scenariuszy danej sytuacji, a te sytuacje w rzeczywistości nigdy się nawet nie wydarzą. Warto więc tak najzwyczajniej w świecie wrzucić na luz. Każdy od czegoś zaczynał i każdy, kto teraz wyciska olbrzymie ciężary na siłowni, wie tak naprawdę bardzo dobrze, co czuje osoba, która zagląda do tego miejsca po raz pierwszy w życiu. Nikt nie urodził się z wielką muskulaturą. Każdy wie, że początki na siłowni bywają trudne, dlatego nikt nie waży się krytykować osób początkujących czy tym bardziej się z nich wyśmiewać. Mimo wszystko, aby uniknąć od razu popełnienia pewnych błędów, warto wykupić sobie chociażby jeden trening personalny, aby w jego trakcie zapoznać się z pewnymi podstawowymi ćwiczeniami, nauczyć się je wykonywać, ale też odkryć przeznaczenie dziwnie wyglądających maszyn i narzędzi, by po prostu oswoić się z nowym miejscem. Treningów nie trzeba później kontynuować. Niech to pojedyncze spotkanie z trenerem personalnym ma na celu zaznajomienie się z siłownią i jej wszystkimi elementami wyposażenia. Każdy z takiego spotkania powinien skorzystać. Dzięki niemu później samodzielne ćwiczenia na siłowni okażą się dużo łatwiejsze.

One thought on “Wstyd przed siłownią – jak go pokonać?

  1. Nigdy nie zdarzyło mi się żeby ktoś się nabijał, albo śmiał z innej osoby na siłowni. Raczej spoko ludzie chętni do pomocy, a jak nie to tak wpatrzeni w siebie, że nie zwracają uwagi na innych.

Comments are closed.