Jaki sprzęt treningowy przyda się na domowej siłowni?

Treningi w domu dla wielu osób są najbardziej rozsądną, a dla niektórych nawet jedyną opcją. Karnety na siłownie są coraz droższe, a w cenie kilku miesięcznego karnetu możemy skompletować naprawdę dobry sprzęt treningowy. Jednak co tak naprawdę warto kupić, aby domowa siłownia była idealnym miejscem treningowym?

Spzęt do treningów ogólnorozwojowych


Na samym początku warto skupić się przede wszystkim na sprzęcie treningowym, który pozwoli nam trenować więcej niż jedną partię ciała. Stąd też zamiast uchwytów do treningów bicepsów, o wiele lepszym wyborem będzie sztanga prosta.

Mając sztangę prostą jesteśmy w stanie ćwiczyć każdą partię ciała: nogi, klatka piersiowa, plecy, barki, biceps, triceps, a nawet kaptury. Warto stawiać zatem na praktyczne akcesoria treningowe, zamiast wyszukane dodatki. Dzięki temu treningi w domu zaangażują całe ciało i zapewnią optymalny rozwój sylwetki.

Producenci sprzętu treningowego z przeznaczeniem do domu często oferują uniwersalne urządzenia składane. Dzięki temu sprzęt treningowy nie musi być rozłożony cały czas w osobnym pokoju. Składane urządzenia treningowe można schować pod łóżkiem, za szafą lub na balkonie. Warto zwrócić na to uwagę w sytuacji, gdy np. dysponujemy ograniczoną przestrzenią.

Podstawowy sprzęt na domową siłownię


Ławeczka treningowa, sztanga, hantle, obciążenie i drążek do podciągania – dla wielu osób jest to tzw. „must have”, który powinien znaleźć się na każdej siłowni domowej. I jest to prawda, ponieważ mając sztangę, hantle i obciążenie treningowe, możemy przetrenować każdą partię mięśniową. Mając do tego ławeczkę treningową możemy wykonać optymalny trening klatki piersiowej, a drążek pozwoli nam przetrenować plecy oraz brzuch.

Osoby początkujące, którym marzy się domowa siłownia z prawdziwego zdarzenia, na początku powinni zakupić właśnie wymienione wyżej urządzenia i akcesoria treningowe. Amatorzy mogą wykorzystać siłowe treningi w domu do rozbudowy masy mięśniowej, wytrzymałości oraz siły. Wystarczy mieć kilka podstawowych sprzętów, dzięki którym będziemy mogli wykonać plan treningowy na całe ciało. Mając odpowiedni sprzęt treningowy oraz przemyślany plan ćwiczeń, sylwetka niczym z okładki magazynu sylwetkowego jest możliwa do uzyskania poprzez treningi domowe.