Kiedy powinieneś pomyśleć o zapisaniu się na trening personalny?

Trening personalny jest świetnym wyborem dla każdego, kto chce, by wykonywane przez niego ćwiczenia były jeszcze bardziej efektywne. A prawdopodobnie o tym właśnie marzysz. Nawet jeśli jesteś względnie zadowolony z rezultatów regularnych treningów, nie obraziłbyś się, gdyby te rezultaty były nieco lepsze, pojawiały się szybciej albo okazały się bardziej widoczne dla innych. To wszystko jest w zasięgu twoich rąk. To wszystko pomoże ci osiągnąć właśnie twój nowy trener. Koniecznie umów się do niego na personalne zajęcia, jeżeli czujesz, że mógłbyś osiągać więcej, ale z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie tego zrobić.

A czasem tak właśnie jest. Problem ten tyczy się głównie osób bardziej doświadczonych, które już od wielu miesięcy czy nawet lat trenują na siłowniach i przez to właśnie nie potrafią już zaskoczyć niczym swojego ciała, tak by ono chciało się dalej rozwijać. Zastoje są czymś normalnym. Nie da się rozbudowywać sylwetki liniowo, dlatego jest to oczywiste, że w procesie kształtowania figury natrafisz na gorsze chwile, kiedy to dosłownie staniesz w miejscu. Problem pojawia się wtedy, gdy te chwile się wydłużają. Gdy pomimo coraz cięższych dla ciebie ćwiczeń wcale nie rośniesz w siłę, a wręcz z treningu na trening musisz podnosić mniejsze ciężary, bo nie dajesz sobie rady z podnoszeniem większych obciążeń. To znak, że gdzieś popełniasz błąd. A jeśli sam nie jesteś w stanie go wyznaczyć, trener personalny zrobi to za ciebie. Czasami powodem uniemożliwiającym dalszy rozwój sylwetki i kolejny wzrost siły jest po prostu… przetrenowanie. Wbrew pozorom przytrafia się ono dość często. Chcesz po prostu za dużo i za szybko, dlatego koniec końców przeforsowujesz swój organizm i doprowadzasz go do skraju wykończenia, który objawia się ciągłym zmęczeniem, brakiem energii, bólami stawów i mięśni, drgawkami ciała, apatią i ogólną niechęcią do jakiejkolwiek formy wysiłku. Powody bywają też inne. Nie czujesz się przetrenowany, ale po prostu od lat wykonujesz te same treningi, dlatego logicznie rzecz biorąc twoje ciało tak bardzo do nich przywykło, iż nie są one już w stanie na nie jakkolwiek zadziałać. Czasami ciężko wyjść z takiego schematu. Przyzwyczajony do pewnych rzeczy najprawdopodobniej nie będziesz chciał ich zmieniać, a już na pewno nie przyjdzie ci to z łatwością. To właśnie wtedy trening personalny też może przyjść ci z pomocą i rzucić cię na głęboką wodę, zmuszając cię do zrobienia czegoś zupełnie nowego. Dobry trener zdoła przełamać twoją ćwiczeniową rutynę. Wszystko po to, by aktywność znów stała się nie tylko efektowna, ale też i efektywna.

One thought on “Kiedy powinieneś pomyśleć o zapisaniu się na trening personalny?

  1. Na początku przygody z siłownią trener personalny to dobra sprawa, żeby nabyć wprawy w prawidłowej technice ćwiczeń itd.

Comments are closed.