Trzy najlepsze ćwiczenia, które pozwolą Ci zbudować masę mięśniową i zwiększyć siłę fizyczną

Osoby trenujące na siłowni mają najczęściej te same cele. Chcą poprawić wygląd i chcą zwiększyć swoją siłę. Oczywiście sposobów na zrealizowanie tych celów jest sporo. Jednak najprostszą i najbardziej optymalną drogą jest wykonywanie ćwiczeń złożonych, które przyczynią się do ogólnego wzrostu masy ciała i siły. Warto jednak pamiętać, że oprócz tego ważna jest także dieta i ogólna pula kalorii spożywana podczas całego dnia lub w skali tygodnia.

Przysiady ze sztangą

Przez wielu fachowców od treningu siłowego ćwiczenie to nazywane jest królem wszystkich ćwiczeń. Przede wszystkim ze względu na to, że przysiady ze sztangą generują ogromny wyrzut anaboliczny w naszym ciele. To sprawia, że trenując przysiady jesteśmy w stanie zwiększyć warunki anaboliczne w całym ciele. Oczywiście przysiady możemy wykonywać również w treningu kalistenicznym. Warto zatem wykonywać to ćwiczenie regularnie, zarówno w zakresie powtórzeń hipertroficznych, jak i siłowych.

Wyciskanie sztangi leżąc

Wszyscy, którzy trenują na siłowni zapewne chociaż razy wyciskali sztangę na ławce leżąc. Jest to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na siłowni. I to właśnie w tym ćwiczeniu większość osób trenujących chce poprawić swoją siłę. Aby to zrobić, należy wykonywać nie tylko samo wyciskanie sztangi. Warto wprowadzić także ćwiczenia akcesoryjne, które często wykorzystują trójboiści. Takie same ćwiczenia akcesoryjne powinny pojawić się także do przysiadów ze sztangą czy martwego ciągu, o którym więcej już za chwilę.

Martwy ciąg

O ile przysiad uznawany jest za króla wszystkich ćwiczeń, o tyle martwy ciąg na pewno nie jest gorszy do przysiadów. Osoby, które regularnie wykonują martwy ciąg na siłowni naprawdę są w stanie zwiększyć rozmiar i masę ciała, a także poprawić ogólny całokształt ciała. Oprócz tego wykonując to ćwiczenie z poprawną techniką można także poprawić posturę ciała i wzmocnić ważne mięśnie, które dbają o nasz kręgosłup.